Društveni dijalog je ključni mehanizam za donošenje odluka koje doprinose održivom razvoju društva, jačaju socijalnu koheziju i poboljšavaju kvalitet života svakog pojedinca.
To je naročito važno kada odluke utiču na ranjive i marginalizovane društvene grupe ili kada je u pitanju zaštita životne sredine.
Obezbeđivanje uslova za kontinuiran i konstruktivan društveni dijalog u javnom prostoru je odgovornost svake države koja teži inkluzivnom ekonomskom, privrednom i društvenom razvoju u kome niko nije ostavljen po strani.
U cilju podsticanja aktivnog učešća u procesima donošenja odluka, Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Republike Srbije objavilo je brošuru pod nazivom „Vodič za uspešan društveni dijalog“. Ovaj vodič namenjen je svim potencijalnim inicijatorima i učesnicima društvenog dijaloga koji teže da doprinesu unapređenju tolerancije, poverenja, partnerstva i solidarnosti u društvu.
Saznajte kako pokrenuti društveni dijalog, kako se uključiti, koji je željeni ishod svakog društvenog dijaloga, kako pratiti rezultate i još mnogo toga…
„Vodič za uspešan društveni dijalog“ dostupan je na srpskom i engleskom jeziku.
Negujmo kulturu dijaloga jer tako gradimo međusobno poverenje i poštovanje!
„Vodič za uspešan društveni dijalog“ Ministarstva za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog realizovan je u saradnji sa projektom Reforma javnih finansija — Agenda 2030, uz podršku vlada Nemačke i Švajcarske.